[flickr-photo:id=3279867940,size=s] Wil je mooie freeride afdalingen maken, maar beschik je niet over de juiste kennis, dan doe je er goed aan een gediplomeerde berg- en/of skigids in te huren. Nederland en Belgie kent een handjevol van dergelijke gidsen. Na jarenlange training hebben ze een zware opleiding afgerond waarin alle vaardigheden tot in de puntjes zijn aangeleerd.
Maar let op, er is een aantal mensen (ook in Nederland en Belgie) dat zich illegaal voor berggids uitgeeft. Zorg dat je op pad gaat met een échte ski en/of berggids, alleen hij biedt kwaliteit. De komende weken gaan we de Nederlandse en Belgische gidsen voorstellen. Natuurlijk kun je ook even door je [url=http://www.wepowder.nl/gids]wePowder gids[/url] bladeren. Daar tref je per regio de namen van Nederlandse en Belgische gidsen aan. Wil meer weten, lees dan ook even [url=http://www.bergredding.nl/?p=546]dit artikel[/url] van Menno Boermans. We trappen vandaag af met Martijn Schell.
[b]Quasi skigoden[/b]
[flickr-photo:id=3279834058,size=m]Martijn leert het fenomeen freeriden fysiek kennen in de winter van 1996 in het Mont Blanc gebied. Samen met zijn klim-icoon [url=http://www.linkedin.com/in/vroffice]Frans Heusdens[/url] van wie hij het off-piste skiën moest gaan leren, belandt hij in een chalet bij een groep Amerikaanse [i]freeride cracks[/i] in Le Lavancher. Deze quasi skigoden spreken dan al niet in termen van skiën maar van freeride! Het braaf skiën op de piste of het ploeteren op toerski's was snel passé. Het gaat om speed, big & adventure!
[b]Van alpinist naar freerider[/b]
Twee jaar later volgt Martijn bij de [url=http://www.nkbv.nl/opleidingen/skitoeren]NKBV de toerski-kaderopleiding[/url]. Tot op dat moment voelt hij zich veel meer een alpinist dan een skiër maar de aspirant berggids Thierry Schmitter zorgt ervoor dat zijn ogen nu echt geopend worden voor deze prachtige discipline. Op de nieuwe generatie ski's wordt het pas echt vrijrijden, vooral het rijden in uitdagend, steil terrein trekt hem.
[b]De keuze voor berggids[/b]
Martijn wordt in 2002 toegelaten tot de berggidsen opleiding. Onder het toeziend oog van [url=http://www.edwardbekker.com/]Edward Bekker[/url] en [url=http://www.alpinsport.at/]Wolfgang Hackel[/url] leidt hij zijn eerste professionele freeride- en toerskiweken als aspirant berggids. Hij perfectioneert dan al zijn skitechniek op een dusdanig niveau dat hij zijn huidige klanten (Martijn zelf spreekt liever van gasten) van vele tips en tricks kan voorzien. In 2005 rondt hij zijn opleiding en direct leidt hij als gediplomeerd berg- en skigids diverse programma's. Als kaderopleider voor de NKBV, als lawinekunde deskundige voor de Nederlandse Skivereniging en als gids voor zijn eigen bedrijf [url=http://www.martijnschell.nl/]Martijn Schell Ski- & Bergsport.[/url]
[b]Meer dan werk[/b]
Martijn geniet in zijn vrije tijd bijna elke dag van het klimmen, toeren en freeriden door de mooiste bergstreken van de Alpen. Met boordenvol ski- expeditieplannen naar Kashmir, Mount Elbrus en Mustagh Ata ligt er nog een lange droomtoekomst voor hem en zijn gasten in het verschiet. Wat Martijn van wePowder vindt; [i]'Een fantastisch initiatief. Zo wordt de kennis op alle fronten voor de Nederlandse freerider naar een professioneler plan getild. Ik ben dan ook blij dat wePowder en ik samenwerken om het freeriden naar dat hogere plan te krijgen.'[/i] Dit winterseizoen zul je via een aantal artikelen van de hand van Martijn in de keuken van een berggids mee kunnen kijken.
[b]Op stap met Martijn[/b]
[flickr-photo:id=3280889972,size=s]Volg je dit jaar een van de praktijkcursussen van het Snowsafety Center dan heb je een grote kans Martijn tegen het lijf te poederen. Verder kun je deze winter met Martijn freeriden in [url=http://www.martijnschell.nl/mssb-walliser%20skisafari.html]Wallis in maart[/url], of in April in [url=http://www.martijnschell.nl/mssb-skiprestige.html]de Hautes Alpes[/url] (waaronder een bezoek aan 3 sterren resort [url=http://www.wepowder.nl/oord?rid=68]La Grave[/url]) in April. Ben je niet bang om wat te vellen dan kun je in April een tour rond [url=http://www.martijnschell.nl/mssb-hr%20ecrins.html]de Ecrins[/url], de wereldberoemde [url=http://www.martijnschell.nl/mssb-hr.html] Haute Route[/url] of le tour de [url=http://www.martijnschell.nl/mssb-tourdelameije.html]la Meije[/url] waaronder als de condities goed zijn de fameuze [i]couloir Trifide[/i] zodat je deze ook van je lijstje kunt afstrepen.
[quote]Martijn Schell, 34 jaar (1974, Haarlem), is gediplomeerd berg- & skigids en daarnaast een gepassioneerd freerider & telemarker. Hij woont fulltime in het dorpje Saint Crépin gelegen in het departement [i]Hautes Alpes[/i] in de Franse Zuidalpen. Meer over Martijn en de avonturen die hij aanbiedt vind je op zijn site [url=http://www.martijnschell.nl]www.martijschell.nl[/url][/quote]
[flickr-photo:id=3279012745,size=s][flickr-photo:id=3280890084,size=s][flickr-photo:id=3279012859,size=s][flickr-photo:id=3280068409,size=s][flickr-photo:id=3279833954,size=s][flickr-photo:id=3280068547,size=s]