Weekje lente
Huidige situatie
Excuses dat mijn update wat langer duurde. Met een brok in mijn keel heb ik het nieuws vernomen van Friso en bleef er stil van. Prognoses die er niet om liegen. Laten we hopen dat de medische wonderen de wereld niet uit zijn. Mijn medeleven gaat uit naar zijn moeder, vrouw, kinderen, familie en vrienden.
In de tussentijd is het warmer geworden in de Alpen. Veel warmer. De tricky tussenlaag die verantwoordelijk was voor vele lawines afgelopen week is daarmee verdwenen. Regen tot grote hoogte in de noordalpen en temperaturen die zaterdag tussen de +1 en +5 lagen op 2000 meter hebben het sneeuwdek tot ver in de oude lagen nat gemaakt. Dat betekent op korte termijn kans op natte sneeuwlawines. Ook op plekken waar je die niet verwacht. Lees hellingen rond de 25 graden, open plekken in bossen etc. Het verkeer kan er de komende 24-48 uur soms last van hebben.
Op dit moment zit ik in het Salzburgerland. De ochtend is hier grauw begonnen, maar de temperatuur is aan het zakken. Een teken dat het koufront er aan komt.
Korte termijn
Vandaag passeert een koufront de noordalpen. Het laag Valenta stuurt over de oostflank van een oprukkend hoog sneeuw naar het oosten van Zwisterland en het noorden van Oostenrijk. Van vandaag tot en met woensdag zorgt dit regelmatig voor sneeuw met een sneeuwgrens die vandaag zakt richting de 600 meter, maar vanaf woensdag weer richting de 1100 meter gaat. Sneeuw van Chur tot Graz, waarbij het zwaartepunt van de sneeuwval tussen Fieberbrunn en Hochkar ligt. Reken op maximaal 20-40 cm op zondag. Tijd voor een bescheiden poederalert#19. Maandag en dinsdag de moosite poederdagen. Vooral ook omdat er de komende week geen verdere sneeuw in zicht is.
Vanaf woensdag zijn de Alpen dan in de grip van dit hoog. Warme zonnige dagen en koele heldere nachten zijn het gevolg. Dan voorlopig geen sneeuw meer van betekenis. Zelfs in Noorwegen wordt het te warm voor verse sneeuw.> Poeder regio's: Salzburgerland & Steiermark & Ostlicher Alpennordhang, Voralberg & Tirol.Lange termijn
Pas ver na volgend weekend lijkt het er op dat stormen weer weten door te dringen tot de Alpen. Tot die tijd is het warm en zonnig.Poeder Advies
Door de natte warmte in de noordalpen en de sterke zon in de west- en zuidalpen. Wordt het de komende dagen zoeken. Tot en met dinsdag koude verse sneeuw in het uiterste oosten (Salzburgerland, Steiermark en het oosten van Tirol). Maandag en dinsdag daar de beste poederdagen.
In de rest van de Alpen moet je het zoeken op de hoger gelegen noordhellingen (+2200 meter).> Where to go: check het hierStay Stoked!
Morris